قوانین و مقررات

قوانین و مقررات عمومی کندوهاست

سرویس ‌گیرنده موظف است، از نام و نام خانوادگی حقیقی (با حروف فارسی) و مشخصات و آدرس کامل و دقیق در هنگام ثبت نام استفاده نماید

تعهدات کندوهاست در قبال مالکیت سرویس برابر با قوانین مندرج در صفحه مالکیت سرویس می باشد و اجرای هر گونه درخواست خارج از آن میسر نخواهد بود.

سرویس ‌گیرنده مسئول تمامی اطلاعات مبادله شده در IP های تخصیص ‌یافته و اطلاعات موجود بر سرور(های) مورد اجاره بوده و کندوهاست هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.

سرویس ‌گیرنده متعهد می‌گردد اقدام به ارسال Spam ننماید، هیچ‌کدام از سایت‌ها و سرویس‌های خود و مشتریان را به‌وسیله‌ Spam ( نامه‌های ناخواسته ) تبلیغ ننماید و امکان Spam را برای شخص ثالث فراهم نیاورد. سرویس دهنده متعهد می گردد که IP های ارائه شده در هیچ یک از بلک لیست های معتبر واقع نشده باشد، و در غیر اینصورت اقدامات مقتضی جهت خروج IP ها از بلک لیست های مربوطه را مبذول نماید. بر همین اساس در مورد اسپم شدن ایمیل ها در یاهو و سخت گیری های بی مورد آن، سرویس دهنده دارای تعهد نمی باشد و در این باره هیچ گونه حقی مبنی بر فسخ قرارداد برای سرویس گیرنده موجود نمی باشد.

سرویس ‌گیرنده متعهد می‌گردد که از سرویس‌های مورد اجاره برای انتشار و تکثیر، فروش و پخش غیرقانونی نرم‌افزار، موسیقی، نوشته، فیلم، سریال، گزارش و هرگونه فایل متعلق به شخص یا شرکت ایرانی و خارجی، بدون اجازه آن‌ها استفاده ننماید و تمامی قوانین کپی‌رایت بین‌المللی اشاره شده در قوانین سازمان تجارت جهانی WTO را رعایت نماید. در صورت اعتراض شخص یا شرکت حقوقی و نداشتن مدارک کافی توسط سرویس‌ گیرنده، سرویس دهنده قادر خواهد بود بنا به درخواست فرد یا شرکت دارای حقوق، اقدام به حذف محتویات مورد دعوی از روی سرور اجاره شده و یا قطع دسترسی سرویس نماید که با توجه به اهمیت مسئله می تواند منجر به پایان سرویس دهی بدون بازپرداخت مدت باقی مانده گردد. همچنین سرویس گیرنده متعهد می گردد از هیچ یک از نرم افزارهایی جهت download و یا upload فایل های ناقض قوانین copyright استفاده نکند و در غیر این صورت اگر از شرکت حقوقی ( دیتاسنتر ) شکایت صادر شود ، کندوهاست با توجه به حساسیت موجود ممکن است بنا به شرایط  سرور مربوطه را مسدود نماید و اگر حساسیت بالا باشد کلا حذف کند. در چنین شرایطی هیچ وجهی بازگردانده نخواهد شد.

سرویس گیرنده در انتخاب سرویس می بایست متناسب با نیاز خود اقدام نماید و در مورد سرورهای مجازی، سرویس دهنده قادر خواهد بود جهت جلوگیری از مزاحمت ها و آسیب های احتمالی برای دیگر کاربران ،از ادامه خدمات رسانی به کاربران پرمصرف خودداری نماید.

سرویس گیرنده حتما بعد از سفارش سرویس یا دامنه ، چک و بررسی نماید که دامنه اش با موفقیت بصورت اتوماتیک ثبت شده باشد ، چراکه بعضا بخاطر اختلالات تحریمی و … کارگزاران خارجی ، برخی سفارشات را دریافت نکرده و سفارش ثبت نمی شود. که دراینصورت باید با ارسال تیکت اعلام کنید تا بصورت دستی دامنه شما از سمت تیم پشتیبانی کندوهاست ثبت نهایی شود. در غیر اینصورت و در صورت عدم پیگیری دامنه ، این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال سرنوشت دامنه شما نخواهد داشت.

ما و همه همکاران در این حوزه ، صرفا نقش واسطه را بازی میکنیم ، دامنه برای مثال com را 11 دلار به ما می دهند و ما 11.5 دلار به مشتری ، و در بدو ثبت دامنه ، این 11 دلار از حساب ارزی ما کسر شده و غیر قابل برگشت می باشد و ما هم متاسفانه ناچاریم به کاربر گرامی همین موارد و اسناد را ارائه دهیم .

نکته مهم : همیشه بعد از ثبت دامنه ، هویز بگیرید تا ببینید دامنه شما بصورت قطعی ثبت شده است یا آزاد نمایش داده می شود ، یک هفته بعد باز whois بگیرید و همچنین یک ماه بعد هویز بگیرید ، یا این کار دیگر مطمئن خواهید شد که دامنه بصورت نهایی برای شما ثبت شما ثبت شده است.

متاسفانه تمامی این موارد بخاطر تحریم ها ، بعضا عدم کارکرد درست سیستم نیک مرکزی و ثبت ناقص منجربه این موارد و خطا ها می شود .

بدیهیست ، سرویس دهنده با توجه به نوسانات ارزی اگر زیاد قابل توجه باشد ، میتواند در میان دوره فاکتور مالتفاوت برای سرویس صادر نماید.

تمامی دامنه هایی که سفارش داده می شوند ولی با خطا روبرو می شوند ، و بعد از برای مثال یک هفته اقدام به ثبت دستی میگردد و اگر در این بازه زمانی نرخ ارز تفاوت پیدا کند ، بدیهیست که سرویس گیرنده باید مالتفاوت را پرداخت نماید تا دامنه بین المللی ثبت نهایی گردد. چرا که از ما نیز با نرخ همان لحظه از اعتبارمان کسر میگردد.

هنگامی که یک سرور یا هاست خریداری می شود ، کاربر اگر مشکلی در آی پی ، SSL هاست و … خطایی را مشاهده کند باید تا 12 ساعت از زمان سفارش هاست یا سرور ، آن خطا یا برای مثال آی پی لیمیت شده را در قالب تیکت گزارش کند ، در غیر اینصورت ، اگر در بازه زمانی طولانی تری اعلام نماید ، شرکت کندوهاست هیچگونه مسئولیتی نداشته و برای مثال همان آی پی روی سرور باقی خواهد ماند و یا باید با هزینه به روز 1.8 یورو آی پی جدید سفارش دهد.

قوانین پشتیبانی

پشتیبانی کندوهاست از این طریق ها میسر می باشد : 2-سیستم تماس تلفنی با شماره اختصاصی شرکت 2- سیستم تیکتینگ  24 ساعته  ( پاسخ دهی معمولا اگر ترافیک تیکت و فنی وجود نداشته باشد ) حداقل 15 دقیقه و حداکثر درصورت شرایط متفاوت و نیاز به برررسی های فنی تیکت ارسال شده و … با استاندارد جهانی برابر با 24 ساعت خواهد بود.

درصورتی که تیکت نیاز به بررسی مشکل از سمت سرویس داشته باشد بدیهیست که بررسی فنی ممکن است 5 الی 24 ساعت به طول بی انجامد تا به کاربر پاسخ نهایی داده شود .

در شب از ساعت 01 بامداد تا 09 صبح ممکن است مقداری با تاخیر پاسخ داده شود .

همچنین سرویس‌ گیرنده یا کاربر متعهد می‌شود برای هر ساعت هزینه پشتیبانی فنی که خارج از تعهدات سرویس ‌دهنده باشد، مانند اشکال‌یابی نرم‌افزاری، کمک در جهت نصب نرم‌افزار، حل مشکلات ویروسی و امنیتی، مبلغ صورت ‌حساب دریافتی را قبل از انجام خدمات پشتیبانی پرداخت نماید.

سرویس ‌گیرنده متعهد می‌شود که از سرویس‌های خود برای نفوذ، اختلال، خراب‌کاری و به دست آوردن غیرقانونی اطلاعات در شبکه اینترنت به هبچ نحوی استفاده نکند و هیچ‌گونه نرم‌افزار کنترل و بازدید از شبکه (Network Monitoring and Surfing Tool) را بدون تایید قبلی از سرویس‌دهنده بر روی سرور‌های خود نصب نکند.

سرویس ‌گیرنده متعهد می‌شود در استفاده از سرویس‌های ارائه شده، قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید.بدیهی است کلیه مسئولیت‌های ناشی از استفاده‌های غیرمجاز برعهده سرویس‌گیرنده خواهد بود.

بکاپ گیری روزانه به صورت پیشفرض روی تمامی پلن های هاست فعال میباشد ، ولی چون امکان خرابکاری و مشکلات فنی میتواند به فایل بک آپ رخ دهد بهتر است کاربر خود نیز اقدام به بکاپ گیری دستی دوره ای نماید.در صورتی که سرویس گیرنده یا کاربر ، خدمات پشتیبان گیری هفتگی یا ماهانه را سفارش نداده باشد، از دست رفتن داده ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده نخواهد بود.

قوانین سرویس دهی

  1.  اگر سرویس مورد استفاده کندوهاست به دلیل تحریم ایران از طرف دولت خارجی مسدود گردد، سرویس دهنده هیچگونه مسئولیتی در قبال سرویس ها نداشته و هیچ مبلغی عودت داده نخواهد شد چون مبالغی که کاربر داده هزینه شده و سرویس تحویل داده شده است مسئولیتی متوجه ارائه دهنده سرویس نخواهد بود و باید صبور باشند تا مشکل سرور رفع شده و به چرخه خدمات بازگردد که اگر به کلی حذف شود نیز باز از کنترل ما خارج می باشد.
  2.  کندوهاست تا 24 ساعت  برای کنسلی سرویس های هاست و سرور برگشت وجه انجام میدهد ( البته اگر مشکل از سمت ما باشد )

  3.  – کلیه سرویس های ارائه شده بصورت پیش فرض مدیریت نشده بوده و خدمات پشتیبانی تنها محدود به شبکه و یا سخت افزار سرویس ها می باشد، همچنین خدمات مدیریت سرور محدود به نرم افزارهای کلی میزبانی از جمله وب سرور ، dns سرور و موارد مشابه می باشد. همچنین حق پذیرش و یا رد خدمات مدیریت سرور برای سرویس دهنده محفوظ می باشد.
  4. – میزان پایداری ( uptime ) تضمین شده شبکه و سخت افزار سرور های ارائه شده در ماه، 99% می باشد هر چند پایداری عمومی شبکه و سخت افزار سرویس ها بسیار بیشتر و نزدیک به 100% در ماه می باشد. همچنین در صورت ناپایداری در سخت افزار و شبکه سرویس ها، به مدت دو برابر زمان down time ، به دوره ماهیانه سرویس افزوده می گردد.
  5. – بدیهی است پس از پایان مدت قرارداد در صورت تمایل به ادامه همکاری با کندوهاست سرویس گیرنده می بایست با نرخ روز نسبت به پرداخت بهای سرویس ها اقدام نماید.