تغییر و تنظیم نوع ماژول ها و نسخه PHP در هاست دایرکت ادمین

سرعت سایت خود را در کندوهاست ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید !

نسخه PHP 7 طبق خود سایت PHP اشاره می کند که این نسخه 10 برابر نسخه 5 سرعت بهبود یافته و امنیت و بهینگی بسیار بالا رفته است.

  • ولی > بعضا مشاهده می شود که برخی نرم افزار ها با این نسخه سازگاری ندارند و کاربر بعد از نصب افزونه ای خاص ، با خطا های متعددی روبرو می شود ، مخصوصا در افزونه های قدیمی یا بعضا حتی جدید هم این مورد مشاهده می شود.برای حل این مورد ، وارد هاست خود شده و طبق آموزش زیر نسخه PHP خود را روی 5.6 قرار دهید و ذخیره کرده و بعد از چند دقیقه سایتتان را چک کنید :

تنظیمات و نسخه های PHP و ماژول های دلخواه خود را Config کنید ! ازین پس هاست خود را با تنظیمات و نسخه PHP و ماژول های دلخواه خود Config کنید ! ویژگی هاست های کندوهاست : با آموزش همراه باشید :

آموزش نحوه تغییر ماژول ها و نسخه های متفاوت PHP :

امکانی در هاست کندوهاست افزوده شده است که شما می توانید به سادگی ورژن php دلخواه خود را بر روی هاست تنظیم کنید. این عمل در مواردی نیاز می باشد که بخواهید از نسخه جدید php که امن تر و سریع تر است استفاده نمایید و یا در مواردی که شما افزونه یا اسکریپتی بر روی هاست خود نصب کرده اید که با ورژن php هاست شما سازگار نیست و بنابراین سایت شما دچار مشکل گردیده است . برای حل این موارد کافی است مراحل زیر را طی نمایید:

ابتدا وارد هاست خود شوید.

در قسمت در تصویر مشخص شده وارد شوید :

از این قسمت می توانید وژن دلخواه php خود را مشخص نمایید. همچنین می توانید ماژول های php را فعال یا غیر فعال نمایید :

 

و همچنین محدودیت های php و security خود را کانفیگ کنید:

مزایای تغییر ورژن php به php 7 چیست ؟

از زمان تغییر ورژن php به ۵ در سال ۲۰۱۴ تا اکنون این مهم ترین ورژن php بوده است .جمله مزایای php7 می توان به سرعت ، از عهده برآمدن خطاها و مصرف حافظه کم اشاره نمود.در حقیقت تخمین زده می شود که php7 بهبود صددرصدی در سرعت و کارایی را نسبت به ورژن های دیگر php فراهم نماید.

در نمودار زیر نسبت پاسخگویی به درخواست ها را بین ورژن های مختلف php راکه نتیجه تست یک آزمون است مشاهده می کنید و همانطور که در نمودار مشخص است ورژن php7 درخواست ها را نسبت به ورژن قبلی یعنی ۶٫۵ حدود دو برابرسریع تر پاسخ می دهد.

 

که در شرایط عملی بهبود صد در صدی را از نظر کارایی برای وبسایت های ورپرس فراهم خواهد نمود .در حال حاضر php7 انتخاب نهایی توسعه دهندگان وب می باشد.

 

  • قابل توجه کاربران گرامی : این قابلیت فعلا فقط روی هاست های ابری دایرکت ادمین می باشد.

 


دیدگاه ها بسته شده است